Strieborný prsteň do nekonečna s okrúhlym vlnovavým vltavínom
Kód: CS-514

Strieborný prsteň do nekonečna s okrúhlym vlnovavým vltavínom

Kód: CS-514
46 EUR
41 EUR
Skladem

Stručný opis

Category: 
Prsteny
Moldavitové prsteny
Darčeky na Valentína
Šperky na Valentína
Geometriс
Séria: 

Kategórie: Prstene, Vltavínové krúžky, Geometrické

Kameň: Moldavit - vltavín Český minerálny kameň - meteorit

Séria: Okrúhly Moldavit

Šperky: Prsteň

Smer: pre ženy

farba kameňa (vltavin): zelená

typ kameňa (vltavin): prírodný

Doručenie

  • dodanie do 1-3 pracovných dní
  • Doručenie na Slovensko a v Českej republike 3 Euro predplatené a 4 Euro na dobierku Celosvetovo 4-9 Euro
Podrobný popis 

Prsteň strieborný s prírodným vltavínom o priemere 8 mm. Materiál - striebro 925/1000.

 Ľudia začali nosiť prstene na počesť starodávnej legendy o Prometheusovi - pripomína im putá, pomocou ktorých bol pripútaný k skale, aby pomohol ľuďom a priniesol im oheň. Tento malý vynikajúci prsteň pripomína nielen túto legendu, ale aj iné udalosti (báječné aj vedecky založené, z histórie našej planéty). Ústredným predmetom vloženia krúžku je malý kamenný vltavín s priemerom 8 mm. Mystické vlastnosti sú mu pripisované - nielen kvôli svojmu vzhľadu pripomínajúcemu zelenú hmlu, ale aj kvôli jeho pôvodu. Pred stovkami storočí na územie modernej Európy narazila na Zem úlomok nebeského tela - kométa, ktorý pri horení v atmosfére rozptýli sklenené úlomky zložitého chemického zloženia.

 Ostatné polodrahokamy tvorené padajúcimi meteoritmi (tzv. Tektity) majú spravidla tmavý, špinavý odtieň. Vltavin je jedinou výnimkou z tohto pravidla. Je čistá, priehľadná, očarne bažinatá, s malými bublinkami stlačeného plynu vo vnútri, pripomínajúcimi jej pôvod. Mimochodom, v Nemecku prežil kráter z pádu kométových fragmentov - Nerdlinger-Rhys. Ložiská Vltavína boli objavené iba pri rieke Vltava (predtým Moldau) a jej farbu určuje mineralogia týchto miest, preto sa Moldavit nazýva „skutočne českým“ kameňom. Bohatá história Zeme, prepletená s jej legendami - celá podstata tohto jednoduchého prstenu.

 Navyše, majster, ktorý ho obsadil, pridal mystiku a línie vyrobené zo zliatiny striebra (sonda 925), jemne sa pretínali v mieste vloženia, pripomínajúc znamenie nekonečna. Na zvýšenie odolnosti proti opotrebeniu a vonkajšej príťažlivosti je povrch krúžku potiahnutý ródiovou zliatinou. Postupom času nezmizne, nevyžaduje čistenie pred sčernením. Takýto prsteň môžete nosiť so striebornými spoločníkmi alebo šperkami, ako aj so šperkami z bieleho zlata.

 Ak si túto dekoráciu vyberiete podľa prirodzeného, ​​jemného, ​​mäkkého, nestratíte sa. Tenký diskrétny prsteň bude venovať pozornosť vašim krásnym, dobre upraveným rukám a budete sa v centre pozornosti cítiť ako skutočná morská víla! Navyše, najnovšie trendy nechtov diktujú ich požiadavky na výber šperkov a tohtoročná „zelená manikúra“ nebola výnimkou. Zelený lak alebo kvetinový vzor sa najlepšie hodia k nezvyčajnej obyčajnej dekorácii.

 Funkcie zvonenia:

 Strieborné striebro s ródiom;

Vložka - prírodný vltavín;

Zelená farba kameňa;

Ideálne v kombinácii s „zelenými“ nechtovými trendmi.

Výber a starostlivosť o prsteň

Upozorňujeme, že veľkosť prsteňa nemôžete zmeniť bez toho, aby ste poškodili jeho vonkajší povlak, takže prsteň by ste mali zvoliť okamžite podľa veľkosti. Na starostlivosť môžete použiť mydlový roztok alebo alkoholové tampóny. Na ošetrenie vložky nepoužívajte alkalické domáce chemikálie (vltavina). Malé nerovnosti na povrchu kameňa sú znakom jeho prirodzenosti, nemali by ste sa ich snažiť eliminovať pomocou improvizovaných mechanických a chemických lepidiel.

video: 

Podobné výrobky

Môže vás zaujímať

Odporučiť

People who are interested in this product also bought

Odporučiť

Podobné

Moldavitové prsteny

Geometriс

Šperky na Valentína