Set strieborných šperkov Kométa s vltavínom
Kód: 20000052

Set strieborných šperkov Kométa s vltavínom

Kód: 20000052

Stručný opis

Category: 
Nová kolekcia
Súpravy šperkov
Moldavitové súpravy
Séria: 

Materiál: striebro 925/1000
Hmotnosť prívesku: 1,5 gramu
Hmotnosť krúžku: 2 gramy
Hmotnosť náušníc: 3,4 gramov
Produkcia: Česká republika

165 EUR
149 EUR
Skladem
Doručenie
  • dodanie do 1-3 pracovných dní
  • Doručenie na Slovensko a v Českej republike 2 Euro predplatené a 3 Euro na dobierku Celosvetovo 4-9 Euro
Set strieborných šperkov Kométa s vltavínom - pic 1Set strieborných šperkov Kométa s vltavínom - pic 2Set strieborných šperkov Kométa s vltavínom - pic 3Set strieborných šperkov Kométa s vltavínom - pic 4Set strieborných šperkov Kométa s vltavínom - pic 5Set strieborných šperkov Kométa s vltavínom - pic 6Set strieborných šperkov Kométa s vltavínom - pic 7Set strieborných šperkov Kométa s vltavínom - pic 8Set strieborných šperkov Kométa s vltavínom - pic 9
Podrobný popis 

Kúsok vesmíru na Vašich rukách

Set strieborných šperkov so skutočným vesmírnym kameňom. Vltavín je fragment jadra kométy, ktorá spadla na Zem pred niekoľkými miliónmi rokov. Českí klenotníci dali šperkom vzhľad kométy, aby tak zvýraznili neobvyklý pôvod tohto minerálu. Šperky sú vyrobené z 925 rýdzeho striebra a zdobené okrúhlym zeleným vltavínom. Všetky šperky zo setu je možné si zakúpiť zvlášť, ale môžete si kúpiť aj retiazku k prívesku.

Váha náušníc: 3,4 g

Váha prívesku: 1,5 g

Váha prsteňa: 2 g

Tajomstvá daru z kozmu

Kométy sú jedny z najkrajších nebeských telies. Prichádzajú k nám z hlbín vesmíru, zahalené plynom a prachom. Za nimi sa tiahne chvost dlhý niekoľko stoviek kilometrov. Ľudia si ich vzhľad vždy spájali s predzvesťou výnimočných udalostí. Stretnutie našej planéty s týmito nebeskými telesami nemá spravidla žiadne následky. Existujú však prípady, keď kométa nezhorela v zemskej atmosfére a narazila do jej povrchu. Výsledkom tohto stretnutia bol vltavín. Kométa spadla do povodia rieky Vltavy, preto tento minerál dostal svoje meno podľa tejto českej rieky.  

Ako sa starať o šperky

Striebro je pokovované ródiom. Týmto spôsobom je šperk chránený pred oxidáciou. V priebehu rokov sa však jeho vrstva stenčuje. Aby si výrobok čo najdlhšie udržal biely lesk, musí sa pravidelne umývať v teplej tečúcej vode. Na čistenie nepoužívajte prášky, sódu ani tvrdé kefy. Ak je silne znečistený, kontaktujte klenotníka alebo použite špeciálny čistič striebra. Ak spozorujete, že šperky strácajú lesk, obnovte pomocou ródia klenotníckej vrstvy. Potom Vám šperky budú slúžiť viac ako tucet rokov.

Vlastnosti vltavínu

Vltavín má nezvyčajnú zelenú farbu, vďaka ktorej dostal prezývku „fľaškový kameň“ a „vodný chryzolit“. Nemá to však nič spoločné s fľaškovým sklom či chryzolitmi. Vltavín patrí do skupiny tektitov, teda hornín, ktoré vznikli v dôsledku topenia. Má štruktúru amfory, nevyznačuje sa krištáľovým leskom. Kameň je priesvitný, v jeho vnútri môžete vidieť jazdy a plynové bublinky. Svedčia o jeho pravosti. Smaragdy a sklo na fľaši majú podobnú farbu. Dajte si pozor na to, aby mal Váš kameň prírodnú machovo zelenú farbu a nepravidelnú štruktúru. Vltavíny nie sú úplne priehľadné a dokonale hladké.

Podobné výrobky
Môže vás zaujímať
Odporučiť
People who are interested in this product also bought
Odporučiť
Podobné

Moldavitové súpravy

Súpravy šperkov

Nová kolekcia