Strieborné náušnice so šípkou s prírodným vltavínom
Kód: jw-AGV2140-1

Strieborné náušnice so šípkou s prírodným vltavínom

Kód: jw-AGV2140-1

Stručný opis

Category: 
Nová kolekcia
Náušnice
Moldavitové náušnice
S kameňmi
Séria: 
Váha: 4.4 gr
129 EUR
Skladem
Doručenie
  • dodanie do 1-3 pracovných dní
  • Doručenie na Slovensko a v Českej republike 2 Euro predplatené a 3 Euro na dobierku Celosvetovo 4-9 Euro
 Silver earrings arrow with natural moldavite - pic 1 Silver earrings arrow with natural moldavite - pic 2 Silver earrings arrow with natural moldavite - pic 3 Silver earrings arrow with natural moldavite - pic 4 Silver earrings arrow with natural moldavite - pic 5 Silver earrings arrow with natural moldavite - pic 6
Podrobný popis 

Náušnice s vltavínovou šípkou – presné zasiahnutie cieľa

Luxusné strieborné náušnice s veľkým oválnym vltavínom sú skvelou voľbou. Váha náušníc je 4,4 gramu, nosia sa na ušnom lalôčiku a fixujú sa anglickým zámkom. Ozdoba vyzerá jasne a expresívne. Prírodný český minerál vltavín má sýtu zelenú farbu. Kameň krásne zdôrazňuje studený ušľachtilý lesk striebra. Kov je pokrytý tenkou vrstvou ródia. To zvyšuje trvanlivosť produktu, chráni ho pred tmavnutím a škvrnami. Takéto šperky chránia pred začervenaním a podráždením a môžu ich nosiť ľudia s citlivou pokožkou a so sklonom k ​​alergiám.

Pôvod českého minerálu

Ložiská vltavínu sa nachádzajú iba v Českej republike, neďaleko Vltavy. Kameň je právom považovaný za národný poklad krajiny. Jeho rezervy sú obmedzené, takže vltavín je dosť zriedkavý. Spravidla sa vyskytujú kamene s priemerom najviac 3 cm, existujú však výnimky. Veľké minerály nakupujú zberatelia. Najväčší nájdený vltavín má hmotnosť viac ako 250 gramov. Vltavín sa často označuje ako český meteorit, pretože má mimozemský pôvod. Predpokladá sa, že vznikol v dôsledku zrážky kométy so Zemou pred viac ako 15 miliónmi rokov. Vltavín má mnoho magických vlastností. Používa sa na meditáciu, pri rôznych rituáloch, na otvorenie čakier a na ochranu pred temnými silami. Astrológovia tvrdia, že vltavín posilňuje spojenie s priestorom a obdarúva človeka darom predvídavosti.

Ako odlíšiť vltavín od falošného kameňa

Fľašové sklo sa často ponúka namiesto vltavínu kvôli podobnej farbe. Ale ak tento kameň uvidíte naživo, určite ho od falošného odlíšite. Vltavín má sýtu zelenú farbu, rozdiely v odtieňoch sa môžu líšiť. Existuje dokonca aj hnedý vltavín, ale ten nie je tak vysoko cenený. Povrch prírodného minerálu je heterogénny. Viditeľné sú ryhy, škrabance a vzduchové bubliny. Kameň je priehľadný alebo priesvitný. Klenotníci nikdy nevyrobia vltavín dokonale hladký ako sklo. Nezrovnalosti sú vždy prítomné. Je to indikátor prírodného minerálu. Veľmi rozšírené sú ozdoby z neošetreného vltavínu. Vltavín bez opracovania vyzerá ako štruktúrovaný krištáľ s nehomogénnym povrchom. Zároveň stále dobre láme slnečné svetlo a má priehľadnosť.

Doprava a platba

Ponúkame rýchle a bezpečné doručenie zákazníkom po celom svete.

Všetky produkty sa nachádzajú v našom sklade, nemusíte čakať na ich dostupnosť.

Možná je platba vopred a na dobierku.

Náklady na doručenie od 2 do 9 eur.

Podobné výrobky
Môže vás zaujímať
Odporučiť
Podobné

Moldavitové náušnice

S kameňmi

Náušnice