Strieborné náušnice Andromeda s českými granátmi a vltavínom
Kód: jw-AGVG2046/1

Strieborné náušnice Andromeda s českými granátmi a vltavínom

Kód: jw-AGVG2046/1

Stručný opis

Category: 
Nová kolekcia
Náušnice
Náušnice z granátu
Moldavitové náušnice
Séria: 

Materiál: striebro 925/1000

Veľkosť kameňa: 6x4 mm

Spona: anglický zámok

Produkcia: Česká republika

Váha: 5.8 gr
135 EUR
Skladem
Doručenie
  • dodanie do 1-3 pracovných dní
  • Doručenie na Slovensko a v Českej republike 2 Euro predplatené a 3 Euro na dobierku Celosvetovo 4-9 Euro
 Silver earrings Andromeda with Czech garnets and moldavite - pic 1 Silver earrings Andromeda with Czech garnets and moldavite - pic 2 Silver earrings Andromeda with Czech garnets and moldavite - pic 3 Silver earrings Andromeda with Czech garnets and moldavite - pic 4 Silver earrings Andromeda with Czech garnets and moldavite - pic 5 Silver earrings Andromeda with Czech garnets and moldavite - pic 6 Silver earrings Andromeda with Czech garnets and moldavite - pic 7
Podrobný popis 

Luxus a elegancia

Strieborné náušnice zdobí vesmírny kamenný vltavín v tvare kvapky. Je obklopený rozptýleným červeným granátom. Šperk je vyrobený z rýdzeho striebra 925, veľkosť vltavínu je 6 x 4 mm. Zapínanie je na tzv. anglický zámok, jeden z najspoľahlivejších. Luxusné a originálne náušnice kombinujú krásu dvoch najdôležitejších českých kameňov – vltavínu a granátu alebo, ako sa im hovorí v ich domovine, vltavínu a pyropu. Minerály sú vysoko cenené ako v Českej republike, tak aj ďaleko za hranicami krajiny. Tieto kamene zdobili vládcov a predstaviteľov šľachty. Dnes je rovnakou cťou vlastniť také náušnice. Sú hodné zdobiť vás pri tých najslávnostnejších udalostiach.

Legenda o Andromede

Andromeda bola dcérou kráľa Kefea a jeho manželky Kasiopeji. Jedného dňa sa jej matka pochválila, že Andromeda svojou krásou prevyšuje morské víly a neskôr sa stane ešte krajšou. Z tohto dôvodu Poseidon poslal do mesta búrku a vytvoril hrozné monštrum, ktoré zabíjalo ľudí. Upokojiť jeho hnev mohla iba obeta Andromedy. Úbohým rodičom nezostávalo nič iné, ako svoju dcéru pripútať o skalu a čakať, až ju príšera zožerie. Našťastie letel okolo Perzeus. Zasiahnutý krásou dievčaťa porazil monštrum a s Andromedou sa oženil . Na pamiatku tohto činu vytvorila Aténa jedno z najjasnejších súhvezdí a pomenovala ho Andromeda.

Dekorácia vltavínom a granátom

Českí remeselníci vytvorili jeden z najúžasnejších šperkov. Kombinácia zeleného vltavínu a červeného granátu je veľmi neobvyklá a očarujúca. Ako základ bolo vybrané vysoko kvalitné striebro. Lesk ušľachtilého kovu podtrhuje krásu ohnivého pyropu a vesmírneho vltavínu. Náušniciam sa na rozdiel od prsteňov a príveskov dostáva viac svetla, takže žiaria aj pod vlasmi. Skvelo zdôraznia  večerný vzhľad. Doplňte ich príveskom zo série Andromeda a staňte sa hlavnou ozdobou slávnosti.

Starostlivosť o strieborné šperky

Nedovoľte, aby výrobky prišli do styku s chemikáliami a čistiacimi prostriedkami pre domácnosť.

Pred kúpeľom, saunou a posilňovňou si šperky odložte.

Skladujte striebro v suchom zamatovom vrecku.

Odkladajte pred spaním alebo po príchode domov.

Opláchnite v teplej vode a vyleštite flanelovou handričkou.

Na odolné nečistoty použite čistiaci prostriedok z ródia.

Podobné výrobky
Môže vás zaujímať
Odporučiť
People who are interested in this product also bought
Odporučiť
Podobné

Náušnice z granátu

Moldavitové náušnice

Náušnice