Strieborný prsteň Zelený lúč s prírodnými granátmi a vltavínom
Kód: jw-AGVG3073

Strieborný prsteň Zelený lúč s prírodnými granátmi a vltavínom

Kód: jw-AGVG3073

Stručný opis

Category: 
Nová kolekcia
Prsteny
Granátové prsteň
Moldavitové prsteny
Séria: 

Veľkosť kameňa: 7 mm

Váha: 2.9 gr
85 EUR
Skladem
Doručenie
  • dodanie do 1-3 pracovných dní
  • Doručenie na Slovensko a v Českej republike 2 Euro predplatené a 3 Euro na dobierku Celosvetovo 4-9 Euro
Silver ring green ray with natural garnets and moldavite - pic 1Silver ring green ray with natural garnets and moldavite - pic 2Silver ring green ray with natural garnets and moldavite - pic 3Silver ring green ray with natural garnets and moldavite - pic 4Silver ring green ray with natural garnets and moldavite - pic 5
Podrobný popis 

Tajomné kúzlo vo vašich rukách

Strieborný prsteň kombinuje vesmírnu krásu meteoritu a ohnivý plameň granátu. V tomto kúsku sa spojili dva z najlepších českých minerálov. Tmavozelená farba veľkého vltavínu pekne zdôrazňuje jasne červený pyrop. Veľkosť centrálneho kameňa je 7 mm, je obklopený rozptylom zo štrnástich malých granátov. Hmotnosť produktu je približne 2,9 gramu, môže sa líšiť podľa veľkosti. V našom obchode si môžete objednať akúkoľvek veľkosť prsteňa, ako aj kúpiť prívesok a náušnice podobnej série Zelený lúč. Táto sada dokonale zdôrazní vašu individualitu a stane sa hlavným prvkom vášho výzoru.

Nezvyčajný jav „zelený lúč“

Pre naše šperky sme vybrali veľmi romantické a tajomné meno. Zelený lúč je jedným z najvzácnejších javov, aký kedy kto videl. Na brehu mora, keď je vzduch krištáľovo čistý, na pozadí krvavočervenej oblohy uvoľní slnko posledný lúč a zmizne za horizontom. Tento zelený záblesk sa na oblohe objaví iba na chvíľu. Vyzerá to ako zelené slnko obklopené karmínovým západom. Verí sa, že človek, ktorý zachytil zelený lúč, získa múdrosť a nadhľad a s ich pomocou bude schopný rozoznať svoju pravú lásku. Tento jav pozorujú námorníci a cestovatelia v horách. Vidieť zelený lúč sa považuje za dobré znamenie, čo naznačuje, že cesta sa skončí šťastne.

Vlastnosti zdobenia vltavínom a granátom

Zelený vltavín sa v Českej republike takto nazýva podľa rieky Vltava, v ktorej povodí sa nachádzajú ložiská tohto minerálu. Pôvod vltavínu je spojený s pádom kozmického telesa na Zem. V dôsledku zrážky sa vytvoril tektit s neobvyklými vlastnosťami. Z hľadiska chemického zloženia sa od iných zemských minerálov líši. Zásoby vltavínu sú obmedzené a ložiská sa nachádzajú iba v Českej republike, takže hodnota minerálu sa každoročne zvyšuje.

Granát, ktorý sa ťaží v Českej republike, sa nazýva pyrop. Vďaka svojmu neobvyklému sklovitému lesku a krvavočervenej farbe bol kameň obľúbený už v 8. storočí. Granátové kamene sa používali na výzdobu vybavenia v kostoloch; lekári ho používali na liečbu gastrointestinálneho traktu a na zlepšenie ženských reprodukčných funkcií. Granáty si rýchlo získali obľubu po celom svete. Už v 18. storočí bola každá módna žena ozdobená vzácnymi červenými kameňmi. Boli uchovávané ako rodinné dedičstvo, a to nielen pre ich vysokú hodnotu, ale aj ako talizman. Verilo sa, že kameň je nasýtený rodinnou energiou a to ho robí silnejším.

Ohlasy
5
Krásny šperk.
Podobné výrobky
Môže vás zaujímať
Odporučiť
People who are interested in this product also bought
Odporučiť
Podobné

Granátové prsteň

Moldavitové prsteny

Prsteny