Set strieborných šperkov Víla s vltavínom
Kód: 20000058

Set strieborných šperkov Víla s vltavínom

Kód: 20000058

Stručný opis

Category: 
Nová kolekcia
Súpravy šperkov
Moldavitové súpravy
Séria: 

Materiál: striebro 925/1000
Priemer: 7 mm
Hmotnosť náušníc: 6 gram
Hmotnosť krúžku: 2 gramy
Hmotnosť prívesku: 2,1 gramu
Produkcia: Česká republika

320 EUR
Skladem
Doručenie
  • dodanie do 1-3 pracovných dní
  • Doručenie na Slovensko a v Českej republike 2 Euro predplatené a 3 Euro na dobierku Celosvetovo 4-9 Euro
 Set strieborných šperkov Víla s vltavínom - pic 1 Set strieborných šperkov Víla s vltavínom - pic 2 Set strieborných šperkov Víla s vltavínom - pic 3 Set strieborných šperkov Víla s vltavínom - pic 4 Set strieborných šperkov Víla s vltavínom - pic 5 Set strieborných šperkov Víla s vltavínom - pic 6 Set strieborných šperkov Víla s vltavínom - pic 7 Set strieborných šperkov Víla s vltavínom - pic 8 Set strieborných šperkov Víla s vltavínom - pic 9 Set strieborných šperkov Víla s vltavínom - pic 10 Set strieborných šperkov Víla s vltavínom - pic 11 Set strieborných šperkov Víla s vltavínom - pic 12 Set strieborných šperkov Víla s vltavínom - pic 13 Set strieborných šperkov Víla s vltavínom - pic 14 Set strieborných šperkov Víla s vltavínom - pic 15 Set strieborných šperkov Víla s vltavínom - pic 16 Set strieborných šperkov Víla s vltavínom - pic 17
Podrobný popis 

Výnimočný set šperkov

Čarovný svet s českým meteoritom si zaslúži byť ozdobou pri tých najzvláštnejších príležitostiach. Ladné krivky, originálna podoba minerálov a rozprávkový dizajn tvoria klenoty skutočnej víly. Set obsahuje prívesok, náušnice a prsteň. Priemer najväčšieho kameňa v každom kuse je 7 mm. Náušnice sa zapínajú klasickým spoľahlivým anglickým zámkom. V našom obchode si môžete objednať osobitú veľkosť prsteňa a kúpiť retiazku k prívesku.

Váha náušníc: 6 g

Váha prívesku: 2,1 g

Váha prsteňa: 2 g

Vltavín - český meteorit

Pred viac ako 15 miliónmi rokov Zem zažila zrážku s nebeským telesom, v dôsledku čoho vznikol vesmírny kameň – vltavín. Jeho hodnotu pochopili už naši predkovia, ktorí z neho vyrobili prvé šperky. Vltavíny si nesmierne vážili aj kráľovské osobnosti. Napr. Alžbeta II. dostala ako darček korunu s vltavínom ozdobenú čiernymi perlami a diamantmi. Vltavín sa dnes stal hotovým zberateľským klenotom. Jeho množstvo je obmedzené a neustále sa znižuje. Rastúca hodnota tohto výnimočného minerálu spôsobili na trhu so šperkmi vznik mnohých falzifikátov. Najčastejšie podvodníci ponúkajú namiesto vltavínu zelené fľaškové sklo.

Legenda o čarovnom svete víl

Jestvuje veľa legiend o hranici medzi naším svetom a kúzelnou krajinou víl. Je príliš tenká, ale nemali by ste ju prekročiť, pretože následky sa môžu pre človeka stať osudnými. Traduje sa príbeh o bohatom farmárovi Noemovi. Ten sa raz stratil v lese a narazil na močiar, v pozadí ktorého sa ozývala hudba. Jeho kôň a pes však odmietli ísť ďalej. Potom ich farmár priviazal o strom a kráčal v ústrety týmto očarujúcim zvukom. Čoskoro vyšiel na čistinu, kde rástli stromy so zlatými plodmi a za bohato prestretým stolom sedeli malí ľudia. Noe si k nim chcel prisadnúť, no zastavilo ho dievča, v ktorom spoznal svoju milovanú Grace, o ktorú prišiel pred tromi rokmi. Vzala ho nabok a rozprávala, ako sa stratila v lese a objavila krajinu víl. Dievča odtrhlo ovocie zo stromu a upadlo do bezvedomia. Keď sa prebudila, túto krajinu už nemohla opustiť. Víly urobili zo stromu meňavku a dali jej tvár Grace. Ľudia si mysleli, že je mŕtva a pochovali ju. Noe si spomenul na príbehy svojho starého otca a rozhodol sa svoju milú vyslobodiť. Vyzliekol si rukavice, hodil ich rubom na stôl, v tom istom okamihu víly zmizli a spolu s nimi aj Grace. Noe sa vrátil domov, ale úplne stratil chuť do života. Toto je odplata smrteľníkom za ich vstup do čarodejného sveta.

Ohlasy
5
Certifikát Českého gemologického laboratória
5
Krásny prsteň, kvalitne spracovaný, ďakujem predajcovi
5
Kamenný rez je veľmi brilantný a dobre nastavený.
Podobné výrobky
Môže vás zaujímať
Odporučiť
People who are interested in this product also bought
Odporučiť
Podobné

Moldavitové súpravy

Súpravy šperkov

Nová kolekcia