Set strieborných šperkov Víla s vltavínom
Kód: 20000058

Set strieborných šperkov Víla s vltavínom

Kód: 20000058

Stručný opis

Category: 
Nová kolekcia
Súpravy šperkov
Moldavitové súpravy
Séria: 

Materiál: striebro 925/1000
Priemer: 7 mm
Hmotnosť náušníc: 6 gram
Hmotnosť krúžku: 2 gramy
Hmotnosť prívesku: 2,1 gramu
Produkcia: Česká republika

320 EUR
Skladem
Doručenie
  • dodanie do 1-3 pracovných dní
  • Doručenie na Slovensko a v Českej republike 2 Euro predplatené a 3 Euro na dobierku Celosvetovo 4-9 Euro
 Set strieborných šperkov Víla s vltavínom - pic 1 Set strieborných šperkov Víla s vltavínom - pic 2 Set strieborných šperkov Víla s vltavínom - pic 3 Set strieborných šperkov Víla s vltavínom - pic 4 Set strieborných šperkov Víla s vltavínom - pic 5 Set strieborných šperkov Víla s vltavínom - pic 6 Set strieborných šperkov Víla s vltavínom - pic 7 Set strieborných šperkov Víla s vltavínom - pic 8 Set strieborných šperkov Víla s vltavínom - pic 9 Set strieborných šperkov Víla s vltavínom - pic 10 Set strieborných šperkov Víla s vltavínom - pic 11 Set strieborných šperkov Víla s vltavínom - pic 12 Set strieborných šperkov Víla s vltavínom - pic 13 Set strieborných šperkov Víla s vltavínom - pic 14 Set strieborných šperkov Víla s vltavínom - pic 15 Set strieborných šperkov Víla s vltavínom - pic 16 Set strieborných šperkov Víla s vltavínom - pic 17
Podrobný popis 

Výnimočný set šperkov

Čarovný svet s českým meteoritom si zaslúži byť ozdobou pri tých najzvláštnejších príležitostiach. Ladné krivky, originálna podoba minerálov a rozprávkový dizajn tvoria klenoty skutočnej víly. Set obsahuje prívesok, náušnice a prsteň. Priemer najväčšieho kameňa v každom kuse je 7 mm. Náušnice sa zapínajú klasickým spoľahlivým anglickým zámkom. V našom obchode si môžete objednať osobitú veľkosť prsteňa a kúpiť retiazku k prívesku.

Váha náušníc: 6 g

Váha prívesku: 2,1 g

Váha prsteňa: 2 g

Vltavín - český meteorit

Pred viac ako 15 miliónmi rokov Zem zažila zrážku s nebeským telesom, v dôsledku čoho vznikol vesmírny kameň – vltavín. Jeho hodnotu pochopili už naši predkovia, ktorí z neho vyrobili prvé šperky. Vltavíny si nesmierne vážili aj kráľovské osobnosti. Napr. Alžbeta II. dostala ako darček korunu s vltavínom ozdobenú čiernymi perlami a diamantmi. Vltavín sa dnes stal hotovým zberateľským klenotom. Jeho množstvo je obmedzené a neustále sa znižuje. Rastúca hodnota tohto výnimočného minerálu spôsobili na trhu so šperkmi vznik mnohých falzifikátov. Najčastejšie podvodníci ponúkajú namiesto vltavínu zelené fľaškové sklo.

Legenda o čarovnom svete víl

Jestvuje veľa legiend o hranici medzi naším svetom a kúzelnou krajinou víl. Je príliš tenká, ale nemali by ste ju prekročiť, pretože následky sa môžu pre človeka stať osudnými. Traduje sa príbeh o bohatom farmárovi Noemovi. Ten sa raz stratil v lese a narazil na močiar, v pozadí ktorého sa ozývala hudba. Jeho kôň a pes však odmietli ísť ďalej. Potom ich farmár priviazal o strom a kráčal v ústrety týmto očarujúcim zvukom. Čoskoro vyšiel na čistinu, kde rástli stromy so zlatými plodmi a za bohato prestretým stolom sedeli malí ľudia. Noe si k nim chcel prisadnúť, no zastavilo ho dievča, v ktorom spoznal svoju milovanú Grace, o ktorú prišiel pred tromi rokmi. Vzala ho nabok a rozprávala, ako sa stratila v lese a objavila krajinu víl. Dievča odtrhlo ovocie zo stromu a upadlo do bezvedomia. Keď sa prebudila, túto krajinu už nemohla opustiť. Víly urobili zo stromu meňavku a dali jej tvár Grace. Ľudia si mysleli, že je mŕtva a pochovali ju. Noe si spomenul na príbehy svojho starého otca a rozhodol sa svoju milú vyslobodiť. Vyzliekol si rukavice, hodil ich rubom na stôl, v tom istom okamihu víly zmizli a spolu s nimi aj Grace. Noe sa vrátil domov, ale úplne stratil chuť do života. Toto je odplata smrteľníkom za ich vstup do čarodejného sveta.

Podobné výrobky
Môže vás zaujímať
Odporučiť
People who are interested in this product also bought
Odporučiť
Podobné

Moldavitové súpravy

Súpravy šperkov

Nová kolekcia