Strieborný prívesok víla s českým meteoritom vltavín
Kód: jw-AGV1003

Strieborný prívesok víla s českým meteoritom vltavín

Kód: jw-AGV1003

Stručný opis

Category: 
Nová kolekcia
Prívesky
Moldavitové prívesky
Séria: 

Materiál: striebro 925/1000

Priemer: 7mm

Produkcia: Česká republika

Váha: 2.1 gr
79 EUR
Skladem
Doručenie
  • dodanie do 1-3 pracovných dní
  • Doručenie na Slovensko a v Českej republike 2 Euro predplatené a 3 Euro na dobierku Celosvetovo 4-9 Euro
 Silver pendant Faerie with Czech meteorite moldavite - pic 1 Silver pendant Faerie with Czech meteorite moldavite - pic 2 Silver pendant Faerie with Czech meteorite moldavite - pic 3 Silver pendant Faerie with Czech meteorite moldavite - pic 4 Silver pendant Faerie with Czech meteorite moldavite - pic 5 Silver pendant Faerie with Czech meteorite moldavite - pic 6 Silver pendant Faerie with Czech meteorite moldavite - pic 7 Silver pendant Faerie with Czech meteorite moldavite - pic 8 Silver pendant Faerie with Czech meteorite moldavite - pic 9
Podrobný popis 

Čarovný prívesok s vltavínom

Tento strieborný prívesok s českým meteoritom vltavín vyzerá magicky a očarujúco. Prívesok je zdobený veľkým zeleným kameňom s priemerom 7 mm a dvoma menšími minerálmi. Ladná krivka prívesku a originálny tvar vytvárajú rozprávkový dizajn. Hmotnosť šperku 2,1 gramu. Striebro je potiahnuté tenkou vrstvou ródia, ktoré dodáva kovu ušľachtilý platinový lesk. Toto striebro vydrží oveľa dlhšie, pretože je chránené pred prostredím. Doplňte prívesok náušnicami a prsteňom zo série Víla. Táto sada šperkov bude hlavným prvkom vášho slávnostného vzhľadu.

Kúzlo kozmického kameňa

Výskum vedcov ukázal, že vltavín neobsahuje častice zemského pôvodu. To potvrdilo teóriu, že kameň vznikol zrážkou Zeme s kozmickým telesom. Predpokladá sa, že vltavín je fragment jadra kométy, ktorá padla na Zem pred 15 miliónmi rokov. Jeho magickú moc si všimli už primitívni ľudia. Z kameňa vyrábali šperky a amulety. Neskôr bol kameň považovaný za symbol plodnosti. Roľníci ho zakopávali do zeme pre dobrú úrodu. A chlapci ich dávali budúcim manželkám, aby získali zdravé potomstvo. Dnes je vltavín považovaný za dekoratívny ornament. Niektoré médiá ho používajú pri seansách, pretože veria, že má silné spojenie s kozmom.

Rozprávková legenda

Niektoré víly neboli príliš naviazané na svoj svet a mohli sa oženiť so smrteľníkmi. Ale tieto manželstvá mali prísne pravidlá. Manžel sa v žiadnom prípade nemohol dotknúť víly železom a spomenúť jej pôvod. Okrem toho to však boli rovnaké manželky ako pozemské ženy. Raz sa rytier stratil v lese a narazil na čarovný hrad. V oknách videl nádherné dievčatá, ale jedno z nich bolo zo všetkých najkrajšie. Rytier vtrhol do hradu, dievča chytil a odniesol do svojho domu. Počas troch dní víla neprehovorila ani slovo a nezdvihla oči. Po troch dňoch povedala rytierovi, že by sa teraz mala stať jeho manželkou, ale nemal by sa zmieniť o jej domove a nemal by ju nasledovať, keď pôjde za sestrami. V opačnom prípade sa víla oslobodí a jeho duša odíde do čarovného sveta. Roky plynuli, víla bola dobrá manželka, ale z času na čas zmizla uprostred noci a ráno sa vrátila domov. Raz jej rytier v záchvate hnevu vyčítal, že nie je doma. V tom istom okamihu víla zmizla a rytier bol po smrti odsúdený na večné potulky magickým svetom. Z času na čas ho videli vojaci v Anglicku a vždy to považovali za znamenie vojny.

Podobné výrobky
Môže vás zaujímať
Odporučiť
People who are interested in this product also bought
Odporučiť
Podobné

Moldavitové prívesky

Prívesky

Nová kolekcia