Strieborné náušnice kráľovná s vltavínom a zirkónom
Kód: jw-AGVZ2046/1

Strieborné náušnice kráľovná s vltavínom a zirkónom

Kód: jw-AGVZ2046/1

Stručný opis

Category: 
Nová kolekcia
Náušnice
Moldavitové náušnice
Náušnice zirkónia
Séria: 

Materiál: striebro 925/1000

Spona: anglický zámok

Produkcia: Česká republika

Váha: 5.6 gr
139 EUR
Skladem
Doručenie
  • dodanie do 1-3 pracovných dní
  • Doručenie na Slovensko a v Českej republike 2 Euro predplatené a 3 Euro na dobierku Celosvetovo 4-9 Euro
 Silver earrings queen with moldavite and zircon - pic 1 Silver earrings queen with moldavite and zircon - pic 2 Silver earrings queen with moldavite and zircon - pic 3 Silver earrings queen with moldavite and zircon - pic 4 Silver earrings queen with moldavite and zircon - pic 5 Silver earrings queen with moldavite and zircon - pic 6 Silver earrings queen with moldavite and zircon - pic 7 Silver earrings queen with moldavite and zircon - pic 8 Silver earrings queen with moldavite and zircon - pic 9
Podrobný popis 

Luxusné náušnice s vltavínom – kráľovská voľba

Strieborné náušnice s priestorovým kamenným vltavínom sa stanú hlavnou ozdobou vášho večerného vzhľadu. Záhadný minerál z hlbín vesmíru obklopený leskom kubického zirkónu je pútavý a hypnotizujúci. Vltavín má tvar kvapky. Vo vnútri kameňa môžete vidieť drážky a plynové bubliny, ktoré sú pre tektit charakteristické. Je to dôkaz pravosti minerálu. Každý vltavínový kameň je jedinečný a klenotníci sa snažia zachovať jeho prírodné krásy, preto nebývajú výrazne leštené. Strieborný rám zdôrazňuje hĺbku sýtej zelenej farby a rozptýlenie zirkónov dodáva šperku ušľachtilý lesk a šarm. Náušnice majú pôsobivú hmotnosť 5,6 gramov, čo zaručuje vysokú trvanlivosť produktu. Zapínanie na tzv. anglický zámok bezpečne zafixuje náušnicu na ušnom lalôčiku. Tento šperk doplnený príveskom a prsteňom sa môže stať skutočným rodinným dedičstvom.

Zaujímavosti o vesmírnom kameni

Minerál sa ťaží iba v Českej republike, blízko Vltavy. Doma je názov vltavín najbežnejší.

V Českej republike existuje druh syrov nazývaná Vltavín, pomenovaná podľa minerálu, ktorého sláva siaha ďaleko za hranice krajiny.

Kráľovná Alžbeta II. dostala ako darček od švajčiarskej vlády diadém s veľkým vltavínom v strede a diamantmi s čiernymi perlami.

Zásoby vltavínu sú obmedzené, teraz sa už zriedka vyskytujú minerály väčšie ako 3 cm.

Najväčší tektit vltavín váži viac než 250 kg.

Kameň sa často používa na meditáciu, predpokladá sa, že posilňuje spojenie s kozmom, obdarúva múdrosťou a rozvíja psychické schopnosti.

Vltavín sa tiež nazýva „kameň vo fľaši“ kvôli svojej podobnosti so sklom.

Prírodný vltavín má heterogénnu štruktúru so vzduchovými bublinami vo vnútri. Dokonale hladký a priehľadný kameň je určite falošný.

Ako sa starať o náušnice s vltavínom

Kameň je dostatočne pevný, mali by ste ho však chrániť pred kvapkami, silným tlakom a deformáciami. Šperky nasadzujte až po nastriekaní laku na vlasy a parfumu. Po príchode domov náušnice dajte dole a uložte ich do šperkovnice zabalenej v mäkkej látke.  Je lepšie, ak náušnice neprídu do styku s inými šperkami. Nenoste náušnice na pláž, do sauny, telocvične alebo k bazénu. Pravidelne ich oplachujte v teplej tečúcej vode. Na čistenie nepoužívajte prášok, zubné pasty ani sódu bikarbónu. V prípade silných nečistôt je lepšie použiť špeciálne čistiace prostriedky na ródiované striebro. Po rokoch nosenia môže byť ródiované striebro tenšie. Môžete ho vylepšiť u klenotníka. To náušniciam vráti iskru a sviežosť.

Podobné výrobky
Môže vás zaujímať
Odporučiť
People who are interested in this product also bought
Odporučiť
Podobné

Moldavitové náušnice

Náušnice zirkónia

Náušnice