Vianočná hviezda strieborný prsteň s českými granátmi a vltavínom
Kód: jw-AGVG3071

Vianočná hviezda strieborný prsteň s českými granátmi a vltavínom

Kód: jw-AGVG3071

Stručný opis

Category: 
Prsteny
Granátové prsteň
Nová kolekcia
Moldavitové prsteny
Séria: 

Veľkosť kameňa: 3,5 mm

Materiál: striebro 925/1000

Produkcia: Česká republika

Váha: 1.9 gr
39 EUR
Skladem
Doručenie
  • dodanie do 1-3 pracovných dní
  • Doručenie na Slovensko a v Českej republike 2 Euro predplatené a 3 Euro na dobierku Celosvetovo 4-9 Euro
Poinsettia silver ring with Czech garnets and moldavite - pic 1Poinsettia silver ring with Czech garnets and moldavite - pic 2Poinsettia silver ring with Czech garnets and moldavite - pic 3Poinsettia silver ring with Czech garnets and moldavite - pic 4Poinsettia silver ring with Czech garnets and moldavite - pic 5Poinsettia silver ring with Czech garnets and moldavite - pic 6Poinsettia silver ring with Czech garnets and moldavite - pic 7Poinsettia silver ring with Czech garnets and moldavite - pic 8
Podrobný popis 

Vianočná hviezda – vltavín s granátom

Pôvabná výzdoba s prírodnými granátmi a zeleným vltavínom v strede pripomína vianočnú hviezdu. Ale na rozdiel od populárnej kvetiny vás tento prsteň bude zdobiť nielen v zime. České minerály iskria počas celého roka. Zelený meteorit vltavín obklopený rozptylom požiarneho granátu vytvára ohromujúci kontrast. Kameň má priemer 3,5 mm, má heterogénnu štruktúru a drážky, ktoré svedčia o pravosti tektitu. Osem červených granátov zdôrazňuje farbu kameňa. Rám je z rýdzeho striebra 925/1000. Hmotnosť produktu je 1,9 gramu – ideálna rovnováha medzi spoľahlivosťou a kultivovanosťou. Prsteň je možné nosiť každý deň. Ródiovanie chráni striebro pred stmavnutím, kamene sú vysoko odolné a šperky majú všestranný dizajn.

Legenda o vianočnej hviezde

Vianočná hviezda sa stala všeobecne známou pre svoj neobvyklý vzhľad. Jasne červené kvetenstvo s ostrými listami pripomína hviezdu. Vianočný sa kvet nazýval kvôli zimnému obdobiu kvitnutia. Len v Spojených štátoch sa každý rok predá za šesť týždňov šesťdesiat miliónov rastlín rôznych odrôd. V Európe začala vianočná hviezda zdobiť chrámy v 17. storočí, zároveň sa objavila dojímavá legenda. Dve nebohé deti nemali čo priniesť do kostola na výzdobu oltára. Cestou polámali vetvy kríka a položili ho k nohám Jezuliatka. V rovnakom okamihu zakvitli nádhernými červenými kvetmi. Odvtedy počas Vianoc všade kvitnú vianočné hviezdy, ktoré symbolizujú Betlehemskú hviezdu a slúžia ako pripomienka preliatej krvi Ježiša Krista.

Ako si vybrať vltavíny a granáty

Česká republika je jedinou krajinou, ktorá sa môže pochváliť ložiskami vltavínov a granátov, alebo, ako sa doma hovorí, vltavínmi a pyropmi. Minerály sa stali skutočným majetkom národa. Všetci turisti sa usilujú priniesť si domov šperky s drahokamami. Veľký dopyt po šperkoch spôsobil mnoho falzifikátov. Prvým indikátorom pravosti kameňa je jeho pôvod. Pravé minerály môžu pochádzať iba z Českej republiky. Pokiaľ ide o vltavíny, je to jediný známy minerál, ktorého pôvod je spojený s pádom meteoritov. Preto sa jeho vzhľad líši od šperkov, na ktoré sme zvyknutí. Kameň má štruktúru amfory, to znamená, že je beztvarý. Z tohto dôvodu je ťažké ho spracovať. Vltavín obsahuje nečistoty kremíka, horčíka a železa, takže je priesvitný. Jasný priehľadný kameň s dokonale lešteným povrchom je určite falošný.

Ohlasy
5
Krásny šperk.
5
Náhrdelník je krásny, určite si odtiaľto kúpite ďalšie šperky.
Podobné výrobky
Môže vás zaujímať
Odporučiť
People who are interested in this product also bought
Odporučiť
Podobné

Granátové prsteň

Moldavitové prsteny

Prsteny