Vianočná hviezda strieborné náušnice s českými granátmi a vltavínom
Kód: jw-AGVG2071/2

Vianočná hviezda strieborné náušnice s českými granátmi a vltavínom

Kód: jw-AGVG2071/2

Stručný opis

Category: 
Náušnice
Náušnice z granátu
Nová kolekcia
Moldavitové náušnice
Séria: 

Veľkosť kameňa: 3,5 mm

Materiál: striebro 925/1000

Produkcia: Česká republika

Váha: 1.6 gr
49 EUR
Skladem
Doručenie
  • dodanie do 1-3 pracovných dní
  • Doručenie na Slovensko a v Českej republike 2 Euro predplatené a 3 Euro na dobierku Celosvetovo 4-9 Euro
Silver poinsettia earrings with Czech garnets and moldavite - pic 1Silver poinsettia earrings with Czech garnets and moldavite - pic 2Silver poinsettia earrings with Czech garnets and moldavite - pic 3Silver poinsettia earrings with Czech garnets and moldavite - pic 4Silver poinsettia earrings with Czech garnets and moldavite - pic 5Silver poinsettia earrings with Czech garnets and moldavite - pic 6Silver poinsettia earrings with Czech garnets and moldavite - pic 7Silver poinsettia earrings with Czech garnets and moldavite - pic 8
Podrobný popis 

Svetlo vianočnej hviezdy

Strieborné náušnice s prírodnými českými minerálmi v červenej a zelenej farbe vytvárajú ohromujúci kontrast. Tmavozelený vltavín s priemerom 3,5 mm obklopuje rozptyl ôsmich žiarivých granátov – pyropov. Hmotnosť produktu je 1,6 gramu. Rám je vyrobený z vysoko kvalitného striebra 925/1000. Elegantný dizajn umožňuje nosiť šperky každý deň. Je to univerzálny darček pre ženu v akomkoľvek veku. Originálne farby a elegantný štýl sú najlepším riešením pre každý deň. Doplňte náušnice príveskom a prsteňom Poinsettia pre originálny vzhľad.

Legenda o vianočnej hviezde

Kvetina vianočnej hviezdy je všeobecne známa po celom svete. Už niekoľko storočí je symbolom Vianoc, pretože kvitne v zimnom období a vzhľadom pripomína hviezdu. Rastlina je známa už z čias Aztékov. Obyvatelia Mexika ju hojne využívali na liečbu mnohých chorôb. Neskôr bola kvetina na základe týchto informácií študovaná mnohými botanikmi. V 17. storočí sa vianočná hviezda dostala do Španielska . Slúžila na zdobenie chrámov počas Vianoc. Potom sa objavila dojímavá legenda o dvoch chudobných deťoch. Chlapci išli na Vianoce do kostola, ale nemali čo priniesť, aby ozdobili oltár. Zo zúfalstva vytrhli niekoľko vetvičiek, ktoré rástli pri ceste, a položili ich k nohám Jezuliatka. V rovnakom okamihu rozkvitli vetvičky nádhernými červenými kvetmi, ktoré pripomínali Betlehemskú hviezdu. Od toho dňa kvitnú vianočné kvety po celom svete na Vianoce, aby všetkým veriacim pripomenuli obetu, ktorú priniesol ľuďom Ježiš Kristus.

Ako sa starať o náušnice s granátom a vltavínom

Granát je pomerne odolný kameň. Je ťažké ho poškodiť. Vltavín je krehkejší, jeho pevnosť na Mohsovej stupnici je 6, diamant pre porovnanie 10. Vltavín sa môže poškriabať, mal by byť chránený pred poškodením. Nečistite svoje šperky tvrdými kefami, sódou bikarbónou alebo práškom. Náušnice čistite pod telou tečúcou vodou. Na odolné nečistoty použite čistiaci prostriedok z ródia. Pri dlhodobom opotrebovaní môže byť ródiová vrstva tenšia. Obnoviť sa dá v klenotníckej dielni. Tento postup sa musí vykonať každých pár rokov, potom sa šperk bude trblietať ako nový a môže sa dokonca stať vaším rodinným dedičstvom.

Ohlasy
5
Krásny šperk.
5
Náhrdelník je krásny, určite si odtiaľto kúpite ďalšie šperky.
Podobné výrobky
Môže vás zaujímať
Odporučiť
People who are interested in this product also bought
Odporučiť
Podobné

Náušnice z granátu

Moldavitové náušnice

Náušnice