Strieborný prsteň do nekonečna s okrúhlym prirodnym vltavínom, moldavitom
Kód: CS-514

Strieborný prsteň do nekonečna s okrúhlym prirodnym vltavínom, moldavitom

Kód: CS-514

Stručný opis

Category: 
Prsteny
Moldavitové prsteny
Darčeky na Valentína
Šperky na Valentína
Geometriс

Kategórie: Prstene, Vltavínové prsteň, Geometrické

Kameň: Moldavit - vltavín Český minerálny kameň - meteorit 

Séria: Okrúhly Moldavit

Šperky: Prsteň

Smer: pre ženy

farba kameňa (vltavin): zelená

typ kameňa (vltavin): prírodný

Váha: 3 gr
65 EUR
Predávaný
Doručenie
  • dodanie do 1-3 pracovných dní
  • Doručenie na Slovensko a v Českej republike 2 Euro predplatené a 3 Euro na dobierku Celosvetovo 4-9 Euro
Strieborný prsteň do nekonečna s okrúhlym prirodnym vltavínom, moldavitom - pic 1Strieborný prsteň do nekonečna s okrúhlym prirodnym vltavínom, moldavitom - pic 2Strieborný prsteň do nekonečna s okrúhlym prirodnym vltavínom, moldavitom - pic 3Strieborný prsteň do nekonečna s okrúhlym prirodnym vltavínom, moldavitom - pic 4Strieborný prsteň do nekonečna s okrúhlym prirodnym vltavínom, moldavitom - pic 5Strieborný prsteň do nekonečna s okrúhlym prirodnym vltavínom, moldavitom - pic 6Strieborný prsteň do nekonečna s okrúhlym prirodnym vltavínom, moldavitom - pic 7Strieborný prsteň do nekonečna s okrúhlym prirodnym vltavínom, moldavitom - pic 8Strieborný prsteň do nekonečna s okrúhlym prirodnym vltavínom, moldavitom - pic 9
Podrobný popis 

Jedinečnosť prsteňa s českým moldavitom

Strieborný (925/1000) prsteň s prírodným vltavínom o priemere 8 mm.

 Ľudia začali nosiť prstene na počesť starodávnej legendy o Prometeovi - pripomína im putá, pomocou ktorých bol pripútaný k skale, aby pomohol ľuďom a priniesol im oheň. Tento malý vynikajúci prsteň pripomína nielen túto legendu, ale aj iné udalosti (bájne ale aj vedecky podložené z histórie našej planéty). Ústredným predmetom prsteňa je malý kamenný vltavín s priemerom 8 mm. Sú mu pripisované viaceré mystické vlastnosti, nielen kvôli jeho vzhľadu, ktorý pripomína zelenú hmlu, ale aj kvôli jeho pôvodu. Pred stovkami storočí na územie modernej Európy dopadla kométa, ktorá pri horení v atmosfére rozptýlila úlomky zložitého chemického zloženia.

Ostatné polodrahokamy tvorené padajúcimi meteoritmi (tzv. Tektity) majú spravidla tmavý, špinavý odtieň. Vltavín je jedinou výnimkou z tohto pravidla. Je čistý, priehľadný, tmavozelenej farby, s malými bublinkami stlačeného plynu vo vnútri, pripomínajúcimi jej pôvod. Mimochodom, v Nemecku sa zachoval kráter z pádu kométových fragmentov - Nordlinger-Rhies. Ložiská Vltavínu boli objavené iba pri rieke Vltava (predtým Moldau) a jeho farbu určuje mineralógia týchto miest, preto sa Moldavit nazýva „skutočne českým“ kameňom. Bohatá história Zeme, prepletená jej legendami tvorí celú podstatu tohto jednoduchého prsteňa.

Navyše klenotník, ktorý ho osadil, pridal mystiku a línie vyrobené zo zliatiny striebra (Ag925), ktoré sa jemne pretínali s kameňom v mieste osadenia, pripomínajúc znamenie nekonečna. Na zvýšenie odolnosti proti opotrebeniu a vonkajšej príťažlivosti je povrch prsteňa potiahnutý ródiovou zliatinou. Postupom času nevymizne, nevyžaduje čistenie pred sčernením. Takýto prsteň môžete nosiť so striebornými doplnkami alebo šperkami, ako aj so šperkami z bieleho zlata.

Prsteň s českým vzácnym minerálom - znak rafinovanej chuti

Tento šperk vás bude pri každej príležitosti prezentovať len v tom najlepšom svetle. Tenký diskrétny prsteň bude venovať pozornosť vašim krásnym, dobre upraveným rukám a budete sa v centre pozornosti cítiť ako skutočná morská víla! Navyše, najnovšie trendy nechtov diktujú ich požiadavky na výber šperkov a tohtoročná „zelená manikúra“ nebola výnimkou. Zelený lak alebo kvetinový vzor sa najlepšie hodia k nezvyčajnému tmavozelenému vltavínu.

striebro s ródiom;

kameň - prírodný vltavín;

Zelená farba kameňa;

Ideálne v kombinácii so „zelenými“ nechtovými trendmi.

Výber a starostlivosť o prsteň

Upozorňujeme, že veľkosť prsteňa nemôžete zmeniť bez toho, aby ste poškodili jeho vonkajší povlak, takže prsteň by ste mali zvoliť podľa veľkosti. Na starostlivosť môžete použiť mydlový roztok alebo alkoholové tampóny. Na ošetrenie kameňa nepoužívajte domáce chemikálie. Malé nerovnosti na povrchu kameňa sú znakom jeho prirodzenosti, nemali by ste sa ich snažiť eliminovať pomocou improvizovaných mechanických a chemických leptadiel.

Ohlasy
5
Je jemný a dokonalý. Ďakujem.
5
Certifikát Českého gemologického laboratória
5
tento prsteň sa nedá slovami povedať, taký krásny vyrobené s takou starostlivosťou a láskou, prišlo veľmi rýchlo a tiež milujem tento obchod, ďakujem
5
Krásny jemný prsteň, prišiel naozaj rýchlo z môjho milovaného Slovenska. Určite budem v tomto obchode nakupovať znova!
5
Absolútne milovať!
5
Trochu menšie, ako som si myslel, ale stále super elegantný! Milujem to!
5
Veľmi krásny prívesok a veľmi presný výrobok
5
krásny jednoduchý prsteň. pravý vltavín.
5
Prišiel oveľa rýchlejšie, ako sa očakávalo. Nanešťastie mi prsteň beží malý (použil som prevodník na základe mojej Veľkej Británie). Bola mi ponúknutá náhrada, ak by som sa vrátil a pokryl poštovné, ale nezdalo sa, že by to stálo za to, a tak som sa rozhodol nosiť na reťazi a predajca veľmi láskavo poslal zľavu na budúce nákupy. Ďakujem.
5
Tento prsteň je veľmi vzácny! Prišlo to rýchlejšie, ako to bolo povedané. To je prekrásne! Dostal som certifikát pravosti a všetko!
5
úplne milujem môj prsteň! zmenilo to môj život k lepšiemu! odporučil by tento prsteň každému, kto hľadá vltavín a ja som ho skutočne kúpil svojej sestre a moja druhá sestra si ho kúpila sama! všetci ich milujeme
5
Milujte môj prsteň tak veľmi! Stojí za každý cent. Perfektne padne a rýchlo dorazí! Ďakujem ❤
5
tak roztomilý milujem to vďaka
5
Dostal som prsteň a je to prekrásne! Veľmi to milujem. Viem, že to chvíľu trvalo, kým to prišlo kvôli svetu, v ktorom momentálne žijeme, ale to neovplyvní moju kontrolu. Veľmi pekne ďakujem predajcovi! Milujem to!
5
Milujem to !!
5
Stačí nakúpiť od tohto chlapíka s DÔVEROU! Som z Veľkej Británie a nemôžem dostatočne zdôrazniť hĺbku jeho dokonalosti, pokiaľ ide o zákaznícke služby. Som veľmi rád, že transakcia prebehla hladko, a som rád, že som mohol zanechať túto pozitívnu spätnú väzbu.
Podobné výrobky
Môže vás zaujímať
Odporučiť
People who are interested in this product also bought
Odporučiť
Podobné

Geometriс

Šperky na Valentína

Darčeky na Valentína